Styrker seg på logistikk- og transportrett Camilla Raastad er ny partner i Bull. Camilla har jobbet som advokat for logistikk- og transportindustrien i over 20 år og bringer med seg spisskompetanse på transport-, logistikk- og arbeidsrett. Andre Hagen Andre Hagen Publisert 06.03.2024 - 08:45 Annonse For å lese denne saken må du være abonnent Allerede abonnent? Logg inn her Get instant access to all content Totalabonnement (papir + digital) 1 530,- (herav mva kr. 170,-) KJØP Allerede abonnent? Logg inn her Gå til min side juss bull juss og arbeidsliv transport logistikk nyheter
Slik bygger Scan Logistics Partner kystlogistikk nedenfra Scan Logistics Partner (SLP) er en ny logistikkaktør langs norskekysten som på kort tid har etablert seg som en tydelig stemme for vareeiernes behov – og for sjøtransportens muligheter. Selskapet har siden 1. januar 2024 åpnet 11 terminaler langs kysten, deriblant Fredrikstad Cargo Terminal, som sto ferdig høsten 2025.
Avlyser båtmessens 70-årsjubileum NORBOAT avlyser 70 års jubileet til Norges eldste båtmesse: Sjøen for Alle 2026. Krevende tider for båtbransjen resulterer i for få påmeldinger til å kunne gjennomføre på en god måte.
Der sjøtransporten formes 4. mars samler NHO Logistikk og transport bransjen til en viktig møteplass for sjø- og havnenæringen: Sjø & Havn 2026. Sjøtransportens rolle i norsk verdiskaping er i rask utvikling. Spørsmålet er ikke om bransjen endrer seg – men hvordan.
Flere containere enn noen gang II Også Danmarks største godshavn leverte høyeste containeromsetning noensinne i fjor.
Flere containere enn noen gang I Det var ventet og det ble slik. Göteborg havn håndterte flere containere enn noensinne i fjor.
Stor vekst i netthandelen – disse handlet mest Akershus er det fylket der netthandelen økte mest i 2025, viser tall fra Posten Bring. Veksten var på 8,4 prosent.
Har søkt om 9 milliarder til flytende havvind Fem selskaper har søkt Enova om til sammen 9 milliarder kroner for å lage demonstrasjonsanlegg innen flytende havvind de fem nærmeste årene.
Havnesikring i praksis – mer enn gjerder og adgangskontroll Havnesikring handler ikke bare om gjerder og adgangskontroll, men om evnen til å tåle cyberangrep, avdekke innsidere og håndtere sammensatte hendelser i en stadig mer urolig verden.
Har startet arbeidet med å innføre en avgift på cruise Næringsminister Cecilie T. Myrseth og statssekretær for fiskeri- og havministeren Even Tronstad Sagebakken møtte i nylig representanter fra kommuner, cruisenæringen, reiselivsorganisasjoner og frivilligheten for å få innspill til arbeidet med en ny cruiseavgift.
Elkemstans får følger på kaia Elkem har stanset produksjonen midlertidig ved i sine anlegg i Rana og Salten og dette får nå følger ved Rana Industriterminal (RIT) i Rana hvor det er sendt ut permitteringsvarsel.
Utbedrer dybden ved kaia Trondheim Havn gjennomfører nødvendig mudringsarbeid ved Pir 1 for å sikre nødvendig dybde ved den travle kaia.
Lanserer nye ruter Hurtigruten har rekordhøy etterspørsel fra reisende som ønsker å oppleve Norskekysten. Nå lanserer selskapet tre nye seilinger som gir gjestene større valgfrihet. De tre nye seilingene er en fjordseiling fra Bergen, en rundreise i Nord-Norge med start og slutt i Tromsø og en rute mellom København og Tromsø – via Nordkapp.
Vareeieren som partner for utvikling - ikke bare transportkjøper På konferansen Logistikk som konkurransefortrinn i Bergen løftes et perspektiv transportdebatten trenger mer av. Fokuset vil være å se på vareeieren som en aktiv utviklingspartner og ikke bare kjøper av transport.
Anbefaler landstrøm i Lofoten Kommunedirektøren i Vestvågøy kommune råder politikerne til å gjennomføre prosjektet «Etablering av landstrøm på Leknes havn» med en prosjektramme på 3 000 000 kroner eks. mva. Prosjektet skal finansieres ved bruk av lån og lånerammen økes med tre millioner kroner.
Utvidet søknadsfrist på stillingen som havnedirektør i Borg Fristen for å søke stillingen som havnedirektør i Borg Havn var opprinnelig 15. februar. Nå er denne utvidet med fjorten dager.
Viser frem Narvik fra sin beste side Slik ser det ut på havna i Narvik i dag. "Viking Neptun" besøker havna og byen som viser seg frem i sin vakreste skrud.
Ny papirutgave i postkassene I dag går den nyeste papirutgaven av Havnemagasinet ut til våre abonnenter. Den er breddfull av godt bransjestoff, Her kan du lese litt om hva vi skriver om denne gangen.
Offensiv satsing med nytt truckmerke Den italienske truckprodusenten Raniero satser nå for fullt i Norge. De ser store muligheter i det norske markedet, ikke minst innen havner og maritim industri.
Maritim verdiskaping øker og rederiene står for 60 prosent av eksportinntektene Maritimt Forum har levert den årlige verdiskapingsrapporten til Fiskeri- og næringsminister Marianne Sivertsen Næss. Den viser at norsk maritim næring leverer resultater som overgår alle tidligere forventninger.
Gratis webinar: Slik bruker Stavangerregionen Havn kartdata i havneutvikling – Å drive strategisk havneutvikling i vår skala krever oversikt, forteller utviklings- og markedssjef Eivind Hornnes i Stavangeregionen Havn. Med visuelle kartverktøy fra Geodata får de bedre oversikt, raskere beslutninger og enklere samarbeid med kundene.
Gjenåpnet etter omfattende rehabilitering Oslo Havn markerte i går gjenåpningen av Ekeberghallene – et unikt fjellanlegg i Sydhavna i hjertet av Oslo. Her har få mennesker vært.
Ny containerlinje gir utslippsfri korridor til Oslo En ny, ukentlig containerlinje skal gjøre sjøveien til Oslo grønnere. North Sea Container Line (NCL) lanserer ruten 5. februar. Dette blir starten på en av verdens første utslippsfrie godskorridorer for containere. Senere i år settes det ammoniakkdrevne skipet "Yara Eyde" inn i ruten.
Flere ulykker og flere dødsfall Sju personer omkom i ulykker på passasjerskip, lasteskip og fiskefartøy i fjor – to flere enn året før. Antall ulykker i næringsfartøysegmentet økte med 16,5 prosent fra 2024 til 2025, viser tall fra Sjøfartsdirektoratet.
Konkurransekraft, konkurransekraft, konkurransekraft EU-kommisjonen vil legge frem sin «European Port Strategy» den 18. februar i år. Geopolitisk spenning og uro har ført til at man vil vektlegge konkurranseevne foran øvrige områder.